Turris MOX Start

MOX Start; Základní sestava routeru Turris MOX, Marvell Armada 3720 1 GHz dual core, 1 GB DDR3 RAM, GWAN/ GLAN, 1× USB 3.0 (5 V, 1.5 A na výstupu), 1× slot microSD Turris MOX; Turris MOX je unikátní modulární router vhodný pro malé a střední podniky, geeky i všechny domácnosti už ... více
Objednací kód: 5028998024
Kód výrobce: RTMX-SST10
Výrobce: TURRIS
Záruční lhůta: 24 měs.
Dostupnost: do 24 hod.
Cena bez DPH: 2 350 Kč
Cena s DPH: 2 843 Kč
Porovnání Oblíbené

MOX Start

Základní sestava routeru Turris MOX, Marvell Armada 3720 1 GHz dual core, 1 GB DDR3 RAM, GWAN/GLAN, 1× USB 3.0 (5 V, 1.5 A na výstupu), 1× slot microSD

Turris MOX

Turris MOX je unikátní modulární router vhodný pro malé a střední podniky, geeky i všechny domácnosti uživatelů, kteří znají rizika internetu. Díky bezpečné výchozí konfiguraci, automatickým aktualizacím firmware a adaptivnímu distribuovanému firewallu je totiž bezpečný. Turris MOX je navíc open source - má svobodný linuxový operační systém (na bázi OpenWrt) a otevřený hardware.

Turris MOX můžete zakoupit jako hotovou sestavu (Pocket Wi-Fi, Power Wi-Fi a Classic) nebo si postavit vlastní řešení. K tomu poslouží základní stavební kámen MOX Start, který můžete dále doplnit jedním či více moduly (MOX B, C, D, E, F a G) a add-ony (MOX Wi-Fi add-on (SDIO), MOX Wi-Fi add-on (mPCIe) a MOX PoE add-on).

Klíčové vlastnosti sestavy MOX Start

Tato sestava je složena z modulu MOX A (Basic), zdroje a microSD karty a je základním prvkem modulárního řešení Turris MOX. Lze použít i jako malý server. Přidáte-li MOX Wi-Fi add-on (SDIO), získáte tím Wi-Fi router včetně podpory technologie Bluetooth.

Se sestavou MOX Start teprve začínáte. Už tak ale máte hned několik důvodů si ji zamilovat:

  • Automatické aktualizace - s MOXem máte vždy nejnovější verzi firmwaru a bezpečnostních záplat. Nemusíte se o nic starat.
  • Identifikace útoků - MOX umí rozpoznat podezřelé datové toky a informace o nich poslat na centrálu Turris. Stačí tuto funkci jen zapnout a přispět tak k vyšší ochraně.
  • Distribuovaný adaptivní firewall - centrála Turris porovnává přijatá data z tisíců routerů v síti a v případě odhalení útoku vytvoří a distribuuje aktualizace na všechna zařízení v síti Turris.
  • Síťové úložiště (NAS) - každý Turris MOX může sloužit jako sdílené síťové úložiště a snadno si tak vytvoříte třeba media server.
  • Privátní cloud - proč svěřovat svá citlivá data cloudovým službám na internetu a ještě jim za to platit? Nasaďte si vlastní cloud na MOXe.
  • Jednoduchá VPN - s MOXem je nastavení šifrovaného připojení do vaší firemní či domácí sítě otázkou pár kliknutí.
  • Vysoký výkon - dvoujádrový procesor s výkonem 1 GHz a 1GB DDR3 operační paměť zvládnou vše, co od nich čekáte.
  • Funkční design - díky integrovaným anténám a bez jediného šroubku i zbytečných diod je MOX praktický.

Kompatibilita

Při kombinaci sestavy s dalšími moduly dbejte na zachování kompatibility. Správné pořadí jednotlivých modulů a průchodnost signálu PCIe a SGMII si ověřte v konfigurátoru na mox-configurator.turris.cz <http://mox-configurator.turris.cz/>.

-|CZ|SK|EN
Parametr Hodnota
USB port u routeru USB 3.x
Obsahuje switch Ne
Rychlost LAN max. 1000 Mbps
Rychlost Wi-Fi max. 1000 Mbit/s
Počet LAN portů 1
Antény Všesměrové